Pusheen the Cat - historia internetowego fenomenu 0
Pusheen the Cat - historia internetowego fenomenu

Ten szary, pręgowaty kocurek, którego znamy przede wszystkim z naklejek i gifów dostępnych w różnych komunikatorach i mediach społecznościowych, ma całkiem ciekawą historię. Skąd wziął się Pusheen the Cat – jedna z największych ikon internetu? Cóż, po pierwsze, należy uściślić, że wbrew pozorom nie jest to kot, lecz kotka! Mimo tego, że dla naszych polskich uszu imię „Pusheen” może brzmieć na męskie, to w rzeczywistości wzięło się z języka irlandzkiego, w którym odnosi się do słowa „puisín”, oznaczającego małego kotka – lub właśnie kotkę.

Początki postaci – najpierw komiks, potem social media

Pusheen the Cat to postać stworzona w 2010 roku przez dwójkę amerykańskich grafików, Claire Belton i Andrew Duffa. Kotka rozpoczęła swoją karierę w maju 2010 roku jako bohaterka internetowego komiksu „Everyday Cute”, tworzonego przez wspomnianą dwójkę artystów. Postać została oparta na prawdziwym kocie należącym do pary i początkowo występowała w komiksie obok drugiego z bohaterów – psa imieniem Carm, również inspirowanego czworonogiem Belton i Duffa. Jednak ze względu na szybko rosnącą popularność, już rok później Pusheen the Cat zyskała swój własny spin-off, a wkrótce pojawiła się także na zestawie naklejek na Facebooku i Messengerze, które przyniosły jej popularność wśród użytkowników z różnych zakątków świata.

Pusheen the Cat – dlaczego z nami rezonuje?

Kotka ma szarą sierść i charakterystyczne ciemne pręgi na grzbiecie i ogonie. Jest dość korpulentna i nic dziwnego – wszystko wskazuje na to, że uwielbia zajadać się smakołykami i leniuchować w komfortowych warunkach. Sprawiło to, że szybko zyskała sympatię tak szerokiego grona odbiorców – podobne nastawienie do życia ma chyba wielu z nas :) Jej kształt sprawia też, że doskonale sprawdza się również jako maskotka. Jako postać komiksowa, Pusheen rysowana jest grubą kreską z małą liczbą szczegółów, przez co uwielbiana jest także przez najmłodszych. Obecnie tę uroczą i rozleniwioną kotkę napotykamy wszędzie – nie tylko pod postacią naklejek i internetowych memów, lecz także na półkach z pluszakami, na rozmaitych akcesoriach szkolnych czy nawet na ubraniach. To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kotów internetu!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl