Squishmallows dla dorosłych: Dlaczego te pluszaki zdobywają serca osób w każdym wieku? 0
Squishmallows dla dorosłych: Dlaczego te pluszaki zdobywają serca osób w każdym wieku?

To jedne z najpopularniejszych zabawek w tym roku! Urocze pluszaki Squishmallows są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Skąd wzięła się popularność tych maskotek?

Pierwsze Squishmallows pojawiły się na rynku w 2017 roku. Ich produkcją zajmuje się marka Jazwares. Maskotki o zaokrąglonym kształcie i uroczych minkach występują w wielu wersjach. Mamy tu do czynienia z pluszakami w kształcie owoców i jedzenia (lody, hamburgery), zwierzątek i owadów, a także innych stworków, jak jednorożce czy potwór z Loch Ness. Zabawki mogą mieć różną wielkość – od 9-11 cm do 30, a czasem nawet 60 cm. Mniejsze można schować do plecaka, większe ustawiane są na łóżkach i kanapach obok ozdobnych poduszek. Niektóre mają zawieszki, inne z kolei są dwustronne.

Zabawki stworzone do przytulania

Squishmallows podbijają serca osób w każdym wieku z kilku powodów. Ich uroczy design to pierwszy z nich, kolejnym są niezwykle miękkie materiały. Wypełnienie pluszaków to spandex i poliestrowa pianka, która po ściśnięciu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Maskotki są więc idealne do ściskania i przytulania. Ich zaokrąglony kształt sprawia z kolei, że wyglądem przypominają cukrowe pianki marshmallows.

Początki mody na Squishamllows

Pluszaki w dużej mierze zawdzięczają swoją popularność TikTokowi. To właśnie tam użytkownicy zaczęli dzielić się swoimi kolekcjami maskotek. Swoją rolę odegrała także pandemia. W czasach, kiedy potrzebowaliśmy bliskości i sposobów na zmniejszenie stresu, na rynku pojawiło się wiele pluszaków właśnie do przytulania.

Squishmallows są też idealnymi zabawkami do kolekcjonowania. To napędza ich sprzedaż – młodsi i starsi miłośnicy pluszaków chcą powiększać swoją „rodzinę”, a marka Jazwares odpowiada na ich potrzeby, co jakiś czas wypuszczając nowe modele. Co więcej, każda z zabawek Squishmallows ma też własną historię, która nadaje jej osobowość. Do pluszaka dołączona jest zawieszka, na której znajdziemy śmieszne informacje na jego temat: imię, datę urodzin czy też wykonywany zawód. Kto by nie chciał mieć takiego przyjaciela?

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl